Turkuaz Kart Başvurusu

Başvuru Süreci:

Turkuaz kart başvurusu sistem üzerinden veya yabancının ülkesindeki veya yasal olarak yaşadığı Türkiye Temsilciğine yapılmaktadır. 

** Yurt dışı başvuruları için bilgi ve belgeler yurt dışındaki Türk temsilciği tarafından bakanlığın sistemine elektronik ortamda yüklenilir.

** Türkiye’de yasal kalışı bulunan ve yabancı kimlik numarası bulunan yabancıların, ilgili kimlik numarası ile başvuru bilgi ve belgeleri  sisteme yüklenmelidir. 

** Turkuaz kart başvuruları bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından Türkiye’den veya yurt dışından yapılabilir. 

Başvuru Evrakları: 

  • Başvuru dilekçesi,
  • Başvuru sahibinin pasaportu veya pasaport yerine geçen belgesi 
  • İlgili kamu kurumundan alınacak uygunluk belgesi ( varsa) 
  • Turkuaz kart başvurusu için, işlem sahibine ait kapsamlı bir dosya hazırlanmalıdır;  Türkiye’de yapılması planlanan projeler, yurt dışında edinilmiş kazanımlar, başarılar, ödüllere ait görsel ve yazılı evraklar başvuru dosyasına eklenmelidir.
  • Turkuaz kart sahibinin eş ve çocuklarına ait yapılacak ikamet izni başvuruları olacak ise , evlilik ve her bir çocuk için doğum belgeleri de sunulmalıdır.
 

Not: Başvuru evrakları , dosyanın incelenmesi sonucunda değişiklik gösterebilir. 

RL Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi güncel bilgi ve değişiklikleri takip ederek sizlerle en doğru bilgiyi paylaşacaktır.

Apostille & Legalisation of the documents

2023 Work Permit Government Fees & Card Prices

Work Visa

Movie visa (filming Permit)

How to get a visa for Turkey